راهكار مديريت :: براي افرادي كه به گونه‌اي با مديريت سر و كار دارند: مديران، مهندسان صنايع، حسابداران، مهندسان آي تي، مشاوران مديريت، شركت‌هاي خدمات مديريت، برنامه‌ريزان، دانشجويان و اساتيد و پژوهشگران رشته‌هاي مديريت، مهندسي صنايع، حسابداري و فناوري اطلا
كتاب

كتاب : «فن مهار كردن زمان در يك هفته»

عنوان فارسيفن مهار كردن زمان در يك هفته
زبانفارسي
نويسندهتريسي، دكلان
مترجمنمازي، بنفشه
سال انتشار1378
ناشرشادرنگ
محل نشرتهران
شابك964-92003-3-0
خلاصه كتاب

اين كتاب در خلال يك هفته، قدم به قدم به بررسي دقيق مهارت‌هاي مديريت زمان مي‌پردازد. هر روز موضوع جديدي را مورد بررسي قرار داده و پس از بازنگري اصول نظري، به ارائه چك‌ليست‌ها و انجام تمرين‌ها مي‌پردازد.

روز شنبه به خودارزيابي مي‌پردازد. اين بخش به ارزيابي فنون كنوني گذراندن زمان مي‌پردازد. در پايان روز، جدول زماني را كه شامل فهرستي از 10 عامل مهم است كامل كرده و با به كارگيري روش‌هايي پيشين كه مانع از اتلاف زمان و باعث تغيير عادات مي‌شوند اين مرحله را دنبال مي‌كند.

روز يكشنبه به تسلط بر كاغذ‌هاي اداري مي‌پردازد. در اين بخش راه‌هايي را براي كنترل كاغذ‌هاي اداري كه دائماً روي ميزمان انباشته مي‌شود بررسي مي‌كند. در پايان روز ميزمان از انبوه كاغذ‌هاي اداري پاك مي‌شود و روش‌هايي براي كاستن كاغذ‌هاي غيرضروري ارائه مي‌شود و سپس سيستم بايگاني خود را سازماندهي مي‌كنيم.

روز دوشنبه به برنامه‌ريزي اختصاص دارد. اين بخش به بررسي برنامه‌ريزي در سه سطح مختلف مي‌پردازد. ابتدا موقعيت‌هاي آتي جهت استقرار فعاليت‌هاي كاري درازمدت و اهداف شخصي بررسي مي‌شود. سپس به طرح اقداماتي مي‌پردازد كه به كمك آنها، روياهاي خود را تحقق بخشيم و نهايتاً به بررسي طرح‌هاي روزانه مي‌پردازد.

سه‌شنبه به مديريت جلسات اختصاص دارد. در اين بخش ابتدا سعي مي‌شود عوامل تشكيل دهنده جلسات غيرضروري مشخص شوند و سپس براي شروع، دوباره كارهايي را كه به عنوان رئيس جلسه يا شركت‌كننده بايد قبل، در حين و يا بعد از جلسات انجام گيرد تا جلسات را پربارتر سازد مورد بررسي قرار مي‌دهد.

روز چهارشنبه به مديريت پروژه‌ها پرداخته مي‌شود. در اين بخش چگونگي اصلاح مهارت‌هاي مديريت پروژه‌ها را مورد بررسي قرار مي‌دهد. مديريت هر پروژه شامل سه مرحله است: برنامه‌ريزي، كنترل، ارزيابي و بازنگري.

روز پنج‌شنبه به پاسخگويي به تلفن‌ها مي‌پردازد. اين بخش ابتدا روش‌هاي نادرست پاسخگويي تلفن و نيز ويژگي تماس‌هاي كم‌اهميت را مورد بررسي قرار مي‌دهد. سپس شيوه‌هاي كنترل تلفن‌هايي كه به ما زده مي‌شود و هم‌چنين راههاي پرباركردن تماس‌ها با خارج از شركت را مورد توجه قرار مي‌دهد.

در روز جمعه به بازنگري و بررسي ديگر نكات مهم در مورد زمان پرداخته مي‌شود. اين بخش به بازنگري مباحث مطرح‌شده در طي هفته‌اي كه گذشت مي‌پردازد و برخي از روش‌هاي ديگر مديريت زمان را كه به بهبود هر چه بيشتر اين فن كمك مي‌كند مورد بررسي قرار مي‌دهد.

درباره مطلب جاري نظر دهيد مطالب مرتبط با مطلب جاري

 

 

مطالب مرتبط

 •  1. آيا شما كارهايتان را به تعويق مي اندازيد؟

  آيا شما هم اهل به تعويق انداختن كارها هستيد؟ اين تست شامل عادات اصلي است كه اين گونه افراد دارند. با انتخاب گزينه هاي «بله» يا «خير» تعيين كنيد كه آيا هر يك از وضعيت هاي مطرح شده در مورد شما صادق است يا خير.

 •  2. تست مديريت زمان

  با انجام اين تست مي‌توانيد وضعيت خود را در حوزه مديريت زمان كاري ارزيابي كنيد. انجام اين تست را به همه كاركنان و مديران سازمانها توصيه مي‌كنيم.

 •  1. مديريت زمان (Time Management)

  تعريف : فعاليت‌ها و فرايندهاي برنامه‌ريزي براي اينكه بتوان از زمان به مؤثرترين روش ممكن استفاده كرد.

 •  1. 11 راهكار اصلي در مديريت زمان ارجمند، وحيد |1386 [تمام متن]

  چكيده : شما به طور قطع مقالات و كتب فراواني را در رابطه با مديريت زمان مطالعه كرده ايد اما ما در اينجا با عنوان كردن ۱۱ كليد اصلي در مديريت زمان سعي داريم كه شما را بلافاصله به هدف نهايي خود كه همان از دست ندادن زمان و مديريت صحيح وقت است هدايت كنيم.

  كليدواژه : راهكارهاي مديريت زمان

 •  2. جلوتر از زمان حركت كنيد [تمام متن]

  چكيده : اين مقاله فنون مديريت زمان را مورد بررسي قرار مي‌دهد. تعيين اهداف كاري و شخصي، تحليل عوامل اتلاف وقت، كاهش وقفه‌ها و ايجاد تمركز، كار با برگه‌ها و اسناد، بايگاني مدارك، محيط كار مناسب، كنترل زمان تلفن و واگذاري يا تفويض بخشي از مسئوليت‌ها و اختيارات رئوس مطالب اين مقاله را تشكيل مي‌دهند.

  كليدواژه : مديريت زمان

 •  3. مديريت زمان اميدوار، مجيد [تمام متن]

  چكيده : استفاده مؤثر و اثربخش از زمان ضرورتي اجتناب ناپذير براي موفقيت در عرصه كار و زندگي است. مديريت زمان شامل مجموعه‌اي از مهارتها براي كنترل كردن و استفاده بهتر از زمان است. اين مقاله به تشريح مفاهيم و اصول مديريت زمان پرداخته و فنون و ابزاري را براي مديريت زمان در محيط زندگي و كار ارائه مي‌كند.

  كليدواژه : مديريت زمان

 •  4. مديريت زمان در مديريت بازار شفقي زاده، اميرحسين |1384 [تمام متن]

  چكيده : در اين مقاله مديريت زمان را از ابعاد مختلف شامل نسل هاي مديريت زمان، ابعاد مديريت زمان در بازار، انجام كارهاي فوري، غير فوري، ضروري و غير ضروري، زمان و وظايف مديريت بازار مورد بررسي قرار مي دهد.

  كليدواژه : مديريت زمان ؛ مديريت بر خود

 

 

ابتداي صفحه
معرفي كتاب

مشخصات كتاب‌هاي مرتبط با مديريت و مهندسي صنايع را ثبت كنيد تا «راهكار مديريت»، اين اطلاعات را در سطح وسيع منتشر كند

دوره‌های آموزشی
راهکار مدیریت

6
اردیبهشت 1397

آشنایی با طرح طبقه بندی مشاغل

6
اردیبهشت 1397

اصول تنظیم و انعقاد قراردادها

20-21
اردیبهشت 1397

دوره دو روزه آشنايي با قانون ماليات‌هاي مستقيم و ارزش افزوده و معافيت‌ها

27
اردیبهشت 1397

دوره پیشرفته قراردادها تحلیل های اقتصادی و حقوقی

28
اردیبهشت 1397

اصول و مباني تنظيم تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهاي بين‌المللي

27-28
اردیبهشت 1397

كارگاه آموزشي مديريت مدارك مهندسي پروژه‌ها (تربيت كارشناس DCC)

-
-

آشنایی با قانون کار

-
-

آشنایی با قانون تأمین اجتماعی ویژه کارفرمایان

-
-

کارگاه آموزشی مدیریت عملکرد کارکنان

-
-

مديريت، سازمان‌دهي و اصول اجراي مناقصه‌ها

-
-

کارگاه آموزشی اصول، فنون و ابزار مصاحبه استخدامی

-
-

اصول و فنون مذاکرات

-
-

کارگاه آموزشی بازاریابی و تبلیغات

-
-

آشنایی با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی در قراردادهای پیمانکاری

-
-

دوره دو روزه آشنايي با بازرسي سازمان تأمين اجتماعي از دفاتر قانوني

-
-

کارگاه آموزشی مدیریت فروش

-
-

دوره حقوق مهندسی در قراردادهای بزرگ صنعتی

-
-

آيين دادرسي و دفاع در مراجع حل اختلاف

-
-

دوره يك روزه آشنايي با قانون تجارت و لايحه جديد آن

-
-

مديريت، سازمان‌دهي و اصول اجراي مزايده‌ها

-
-

مدیریت زمان

-
-

مدیریت تحول سازمانی استراتژیک

-
-

كارگاه مديريت فرايندهاي كسب و كار با مدلسازي بر اساس استاندارد BPMN2


راهكار مديريت 94-1383
كليه حقوق محفوظ است.
نقل مطالب با ذكر منبع و درج لينك آزاد است.