راهكار مديريت :: براي افرادي كه به گونه‌اي با مديريت سر و كار دارند: مديران، مهندسان صنايع، حسابداران، مهندسان آي تي، مشاوران مديريت، شركت‌هاي خدمات مديريت، برنامه‌ريزان، دانشجويان و اساتيد و پژوهشگران رشته‌هاي مديريت، مهندسي صنايع، حسابداري و فناوري اطلا
حكايت

حكايت : «وقت كار فقط كار»

عنوانوقت كار فقط كار
نويسنده حكايتمستعاني، امير
نويسنده شرحمستعاني، امير
كليدواژه‌هاتمركز ؛ وجدان كاري ؛ وقت شناسي ؛ راندمان كاري ؛ تعداد ساعات مفيد كاري
درباره مطلب جاري نظر دهيد مطالب مرتبط با مطلب جاري
اين مطلب يكي از مطالبي است كه توسط اعضاي سايت درج شده است.

وقت كار فقط كار

نويسنده حكايت : مستعاني، امير
نويسنده شرح : مستعاني، امير
كليدواژه‌ها : تمركز ؛ وجدان كاري ؛ وقت شناسي ؛ راندمان كاري ؛ تعداد ساعات مفيد كاري

متن حكايت

برای اشتراک دریافت ایمیلهای راهکار مدیریت، ایمیل خود را ثبت کنید:

يكي از دوستان من كه براي خريد ماشين آلات دسته دوم يك كارخانه بافندگي به آلمان رفته بود، بعد از مذاكره با يك كارخانه در حال كار، قرار شده بود به مدت يك هفته خودش در آن كارخانه مشغول به كار شود و پس از بررسي و آموزش نسبت به خريد ماشين آلات اقدام نمايد.

در يكي از اين روزها به اپراتور يكي از دستگاه ها مراجعه مي كند و از او در مورد ظرفيت و اطلاعات فني سوالاتي مي پرسد ولي اپراتور هيچگونه جوابي نمي دهد. او فكر مي كند يا اپراتور كر است يا زبان او را نمي فهمد. ظهر كه براي صرف نهار به رستوران مي روند، اپراتور دستگاه كنار دوست من مي رود و يكي يكي به سوالاتش جواب مي دهد. وقتي از او سوال مي شود چرا آن موقع جواب ندادي، مي گويد: «من وقتي در حال كار هستم فقط بايد كار كنم و نبايد كار ديگري انجام دهم.»

صد حکایت مدیریتی
همه حكايتها
کانال تلگرام


شرح حكايت

تمركز، وجدان كاري، احترام به قوانين كاري، حداكثر استفاده از ساعت كاري در اين موضوع نهفته است.

درباره مطلب جاري نظر دهيد مطالب مرتبط با مطلب جاري  

 

مطالب مرتبط

 •  1. دوره دو روزه آشنايي با قانون كارپنجشنبه و جمعه 10 و 11 اسفند 1396، از ساعت 8:30 تا 16:30 ____________________________________ تاريخ هاي قبلي برگزار شده: پنجشنبه و جمعه 27 و 28 مهر 1396، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه و جمعه 29 و 30 تير 1396، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه و جمعه 14 و 15 ارديبهشت 1396، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه و جمعه 9 و 10 دي 1395، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه و جمعه 13 و 14 آبان 1395، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه و جمعه 31 تير و 1 مرداد 1395، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه و جمعه 9 و 10 ارديبهشت 1395، از ساعت 8 تا 17 جمعه 14 اسفند 1394، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه 17 دي 1394، از ساعت 8 تا 17 جمعه 15 آبان 1394، از ساعت 8 تا 17 پنجشنبه 29 مرداد 1394، از 8 تا 17 پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394، از 8 تا 17 پنجشنبه 14 اسفند 1393، از 8 تا 17 پنجشنبه 18 دي 1393، از 8 تا 17 پنجشنبه 1 آبان 1393، از 8 تا 17 پنجشنبه 6 شهريور 1393، از 8 تا 17:30 پنجشنبه 8 اسفند 1392، از 14 تا 18 بعد از ظهر پنجشنبه 15 اسفند 1392، از 14 تا 18 بعد از ظهر ____________________________________
 •  1. 

  خيلي خوب است اين فرهنگ در بين ما ايرانيان نيز جاي خود را پيدا كند

 •  2. 

  حالا ما در موقع كار ، مشغله هاي خصوصي و عمومي ديگر نيز داريم .بر عكس در زمان استراحت يا صرف غذا كارهاي اداري و شغلي خود را پيگيري يا انجام مي دهيم .

 •  3. 

  من فكر مي كنم اين موضوع صرفا در حد يك حكايت مطرح است. آيا ما در هنگام تفريح صرفا به تفريحمون فكر مي كنيم و هيچ موضوع ديگري حتي براي لحظه اي فكرمون رو اشغال نمي كنه؟

  اگر در زمان كار بخوايم فقط به كار فكر كنيم باعث افزايش راندمان كاري كه نيست هيچ بالعكس هم عمل مي كنه يادمون نره ما آدم هستيم نه ماشين. نياز به استراحت آرامش و ... داريم همينطور اخلاقيات و ادب اجتماعي هم بين ما وجود داره كه مانع از اين ميشه جواب سوال يك نفر رو به خاطر كار خودمون نديم. يعني اون كارگر با وجدان حتي نمي تونسته بگه ببخشيد من دارم كار ميكنم؟ فكر نمي كنم اسم اين حركت رو بشه وجدان كاري، احترام به قوانين كاري يا هر چيز مشابهي گذاشت. اين كار يعني افراط

 •  4. 

  من فكر مي كنم اين برداشت دوست شما بوده كه ايشان فقط به كارش توجه مي كرده ، چون ممكنه كه اون كارگر انقدر غرق در افكارش بوده و يا يه مشكلي داشته كه حال و حوصله ي جواب دادن رو نداشته و موقع صرف غذا بهانه تراشي كرده كه و يه نقاب روي صورتش كشيده و خودشو يه ادم با وجدان كاري بالا معرفي كرده.

 •  5. 

  متاسفانه در ايران از هر موضوعي استفاده ميشود تا از كار كردن طفره برند بايد روي فرهنگ ما ايرانيها كار شود تا اين افكار با رفتار ما اجين شود.

 •  6. 

  آيا دوستاني كه مخالف اين كار هستند ، اگر كارگاه مال خودشان باشد و در حال زياندهي باشد باز اين حرف را ميزنند . شايد در وقت پاسخ گويي اشكالي در كار بوجود مي آمده و طرف متوجه نمي شد آنوقت چه؟هر كاري جاي مخصوص خود را دارد.شركت تويوتا تمام كارهاي شخصي كاركنانش را هم انجام ميدهد تا كاركنان در وقت كار فقط به كار فكر كنند..دو اشتباه در يك ميليون... باور كردنيه؟ بله با اين طرز تفكر بله.

 •  7. 

  بحث هاي نيروي انساني هم به همين علت پيچيده هستند

  دقت كنيد هر دو گروه مخالف و موافق عمل آن كارگر كاملا صحيح م يگويند

  مهمترين عامل هم در كار نيروي انساني رعايت تعادل بهروري و .... مي باشد

 •  8. 

  مشكل ، مشكل فرهنگ است . بايد به فرياد فرهنگ رسيد كه در تمامي زمينه ناتوان و ضعيف شده

 •  9. 

  مشكل، مشكل فرهنگ است اما نه مشكل فرهنگ افراد جامعه مشكل فرهنگ اقليت بالا دست است كه در زمان كار فقط توقع كار دارند و در زمان حل مشكلات كاركنان زندگي شخصي كاركنان به آنها مربوط نمي شود در چند درصد از كارخانه هاي ايران به مشكلات شخصي كاركنان بها داده مي شود؟ در چند درصد به اندازه زحمتي كه كارمند مي كشد دستمزد به او داده مي شود؟ زماني كه بدانيم از ما قدرداني ميشود و حق ما به ما داده مي شود يقينا بهره وري بالاست و در حالت بالعكس سعي مي كنيم حقمان را خودمان بگيريم حتي با جواب ندادن، عصبانيت، طفره رفتن از كار و درست انجام ندادن كار.

  هيچكدام از مديران ايراني نمي توانند توقع نيروي كار سالم و پر انرژي را داشته باشند.

 •  10. 

  من اين مطلب را از يكي از بستگان كه مقيم آلمان بود و بيش از سي سال در يكي از موسسات دولتي آلمان كار ميكرد دقيقا" رعايت اين نكته را در نقل خاطراتش مورد تاكيد قرار مي داد و جزء وظايف خود ميدانست.

 •  11. 

  البته ما با توجه به فرهنگمان آنرا نعي بي ادبي مدانيم ولي در كشور المان جزءبديهات است و ما نبايد ناراحت شويم بلكه در حد توان از آن درس بگيريم الكي نيست آلمان قطب صنهت دنيا است

 

 

ابتداي صفحه
انتشار حكايت

حكايت‌هاي مرتبط با مباحث سايت را ارسال كنيد و موجودي خود را افزايش دهيد

دوره‌های آموزشی
راهکار مدیریت

6
اردیبهشت 1397

آشنایی با طرح طبقه بندی مشاغل

6
اردیبهشت 1397

اصول تنظیم و انعقاد قراردادها

20-21
اردیبهشت 1397

دوره دو روزه آشنايي با قانون ماليات‌هاي مستقيم و ارزش افزوده و معافيت‌ها

27
اردیبهشت 1397

دوره پیشرفته قراردادها تحلیل های اقتصادی و حقوقی

28
اردیبهشت 1397

اصول و مباني تنظيم تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهاي بين‌المللي

27-28
اردیبهشت 1397

كارگاه آموزشي مديريت مدارك مهندسي پروژه‌ها (تربيت كارشناس DCC)

-
-

آشنایی با قانون کار

-
-

آشنایی با قانون تأمین اجتماعی ویژه کارفرمایان

-
-

کارگاه آموزشی مدیریت عملکرد کارکنان

-
-

مديريت، سازمان‌دهي و اصول اجراي مناقصه‌ها

-
-

کارگاه آموزشی اصول، فنون و ابزار مصاحبه استخدامی

-
-

اصول و فنون مذاکرات

-
-

کارگاه آموزشی بازاریابی و تبلیغات

-
-

آشنایی با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی در قراردادهای پیمانکاری

-
-

دوره دو روزه آشنايي با بازرسي سازمان تأمين اجتماعي از دفاتر قانوني

-
-

کارگاه آموزشی مدیریت فروش

-
-

دوره حقوق مهندسی در قراردادهای بزرگ صنعتی

-
-

آيين دادرسي و دفاع در مراجع حل اختلاف

-
-

دوره يك روزه آشنايي با قانون تجارت و لايحه جديد آن

-
-

مديريت، سازمان‌دهي و اصول اجراي مزايده‌ها

-
-

مدیریت زمان

-
-

مدیریت تحول سازمانی استراتژیک

-
-

كارگاه مديريت فرايندهاي كسب و كار با مدلسازي بر اساس استاندارد BPMN2


راهكار مديريت 94-1383
كليه حقوق محفوظ است.
نقل مطالب با ذكر منبع و درج لينك آزاد است.